Straipsnių paieška
2015-12-01

Sulaukę keturiasdešimties gali būti ramūs – darbo tikrai ras

Karjeros portalų grupės CVzona.lt direktoriaus Žilvino Padegimo teigimu, vos prieš dešimt metų darbdaviai geidė jaunų, energingų, išvaizdžių darbuotojų, o vyresnio amžiaus žmonės buvo kone nustumti į darbo rinkos paraštes. Tuo tarpu dabar situacija yra apsivertusi aukštyn kojomis – dėl kompetencijų ir per laiką išsiugdytų asmeninių savybių darbo rinkoje labiau yra vertinami vyresnio amžiaus žmonės.

„Matyti ryški tendencija, kad lankstus charakteris ir žinios vaidina kone svarbiausią vaidmenį įsidarbinant ar keičiant darbą. Darbdaviai keturiasdešimties metų amžiaus darbuotoją apibūdina kaip atsakingą, patikimą, punktualų, darbštų, atidų, norintį dirbti ir užsidirbti. Dažnas šio amžiaus žmogus moka dvi užsienio kalbas. Tuo tarpu ką tik mokslus baigusiam jaunuoliui trūksta tiek kompetencijų, tiek tam tikrų charakterio savybių“, – sako Ž. Padegimas.

Žinomas Lietuvos verslininkas, aktyvus visuomenės veikėjas, 73-ejų metų Juozas Zykus, UAB „Vilniaus Rentinys“ įkūrėjas sako, kad jo ilgametėje veikloje ne kartą, reaguojant į rinkos pokyčius krizių metu, yra tekę atleisti darbuotojų. Renkantis, kurį darbuotoją atleisti, visų pirma jis atsižvelgia į kompetenciją ir asmenines savybes.

„Statybų darbas yra sudėtingas ir atsakingas, susijęs su saugumu, čia labai svarbi yra darbuotojų moralė, žalingų įpročių nebuvimas ir kompetencija. Darbuotojai išsiunčiami dirbti į statybų objektus, jie turi pasižymėti atsakomybe, darbštumu, sąžiningumu. Išmokyto ir jau išbandyto darbuotojo niekas negali pakeisti. Be to, vyresnio amžiaus žmonės turi šeimas, o jaunimas – laisvesni, išvažiuoja padirbėti į užsienį, sugrįžta“, – teigia J. Zykus.

Anot verslininko, toks darbuotojų atrankos būdas ne kartą pasiteisino. Atsigaunat ekonomikai atleistus perspektyvius jaunus darbuotojus jis susiranda ir iš naujo pasiūlo jiems darbo.

Darbo nelaiko vertybe

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, susiklostė paradoksali situacija – jaunimo bedarbystė nors ir mažėjanti, bet vis dar yra santykinai didelė. Lietuvos darbo biržos duomenims, 2015 m. trečią ketvirtį 15-24 metų amžiaus grupės nedarbas mūsų šalyje sudarė 15,3 proc. Šių metų pirmą ketvirtį jis buvo beveik 20 proc. Tačiau, jei lyginsime su 25-54 amžiaus žmonių nedarbu, kuris šiuo metu sudaro beveik 8 proc., jaunimo nedarbas bus kone dvigubai didesnis.

Komentuodamas jaunimo nedarbo Lietuvoje situaciją, CVzona.lt portalų direktorius Ž. Padegimas sako, kad, patekę į darbo rinką, jaunuoliai nėra pasiruošę konkurencijai, todėl greit iš jos iškrenta.

Anot jo, dabartinio jaunimo tėvai, savo jaunystėje darbo troško, jį vertino. Tuo tarpu karta, gimusi prieš 20 metų, matė daug komforto, kurį jiems sukūrė tėvai, ir darbas šiai kartai nėra tokia vertybė, kokia buvo jų tėvams.

„Geras, komfortiškas gyvenimas jaunimui yra savaiminis. Jie yra gimę gerai gyventi geroje aplinkoje. Materialinės vertybės, kurias turi tėvai, jiems yra natūralios, jie nesupranta, kad tėvai tai užsidirbo savo juodu darbu“, – sako darbo rinkos specialistas.

Trokšta daug ir greit

Karjeros portalų vadovo teigimu, Lietuvoje susiklostė mada – jauniems žmonėms keisti darbą, priežastimi nurodant karjeros galimybių nebuvimą. Jau darbo pokalbio su jaunu žmogumi metu, matyti, kad pastarajam yra svarbi ne pati darbo vieta, į kurią jis pretenduoja, o karjeros galimybės. Dažnai būsimoji darbo vieta yra aptariama prabėgomis, iš karto pereinant prie karjeros aptarimo.

„Karjera yra įvertinimas už gerą darbą tam tikroje pozicijoje. Jaunimas neturi kantrybės ir nesupranta, kad esamo darbo atlikimas gerai – pirmas žingsnis į karjerą. Jei nelabai domisi būsima darbo vieta, kokios karjeros gali tikėtis jaunas žmogus?“, – retoriškai klausia Ž. Padegimas.

Dažnai keičia darbą

Norėdami greitos karjeros, jaunuoliai dažniau keičia darbo vietas, nesusikoncentruoja ties vienu darbu ir, vos pradėję dirbti vienoje vietoje, jau galvoja apie antrą. Tokią situaciją iliustruoja Cvzona.lt portalų statistika: apie 80 procentų žmonių ieško darbo iš darbo kompiuterio ir tik apie 20 proc. – iš namų.

„Karjera – gražus ir madingas žodis. Dažnas jaunuolis per du metus pakeičia tris darbovietes. Per pirmuosius du metus, sakykime, kad tai yra normalu, bet jei ir per sekančius dvejus metus situacija kartojasi, tuomet darbdaviui tas žmogus atrodo nepatikimu ir darbo rinkos vartai užsidaro. Štai kodėl jaunimas skundžiasi negaunantis darbo“, – komentuoja Cvzona.lt direktorius.

Trukdo įpročiai ir išankstinės nuostatos

Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu labai trūksta darbuotojų, tai rodo ir kasmet mažėjantys nedarbo rodikliai. Rinka įsiurbia visus, kurie tikrai nori dirbti, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, gyvenamosios vietos. Tačiau kartais vien tik noro nepakanka, reikia keisti įpročius.

Verslininkas Juozas Zykus sako, kad yra tokių drabdavių, kurie priima į darbą ir neatsižvelgia į moralines darbuotojo savybes. „Bet man toks būdas nepriimtinas. Aš žiūriu, kad darbuotojas būtų netinginys, negertų ir nevogtų. Gero darbuotojo ir į pensiją nesinori skubėti išleisti“, – sako jis.

Karjeros portalų vadovo Ž. Padegimo nuomone, bet kokio amžiaus žmonėms įsidarbinti ar ilgiau pasilikti viename darbe trukdo žalingi įpročiai ir išankstiniai nusistatymai. Pavyzdžiui, žmogus laikosi nuostatos, kad nedirbs viršvalandžių arba nori, kad darbas būtų prie namų. Akivaizdu, kad taip mąstant darbo rasti bus sunkiau. Nelankstaus charakterio žmogaus netenkins jaunesnis vadovas ar vyresnis kolektyvas, jiems visuomet kas nors bus blogai, bus sunku pritapti.

Draugai, pažįstami, kiti autoritetai padeda į save pažiūrėti kritiškiau, tad, jei nesiseka rasti darbo, reiktų įsiklausyti į draugų ar aplinkinių pastabas. „Jei esi genijus, pasaulis derinsis prie tavęs, bet jei esi eilinis darbo rinkos dalyvis, turi būti lankstus, tik genijus gali nesiderinti prie likusio pasaulio“, – teigia portalų vadovas.

Moki naudotis internetu, vadinasi esi darbingas

Net 80 procentų darbo paieškos anketų karjeros portaluose Cvzona.lt šiuo metu užpildę iki 40 metų amžiaus žmonės, o virš 40 metų – 20 proc. Šie skaičiai, anot portalų vadovo, atspindi situaciją darbo rinkoje: jauni žmonės darbo paieškose yra aktyvesni.

„Per kelerius metus, kol gyvuoja mūsų portalai, matėme teigiamą virsmą, kad vyresnio amžiaus žmonės ir net senjorai, ieškodami darbo pradėjo naudotis portalais. Ir nors jų gyvenimo aprašymai nėra idealūs, kaip kad universituetuose išmokytų jaunuolių, norint rasti darbo tai netrukdo“, – sako Ž. Padegimas.

Senjorai per portalus dažniausiai ieško auklės, namų šeimininkės, ūkvedžio, sargo, smulkių ūkio darbų. Tam tikrame mieste ieškantiems darbo labai pasitarnauja lokalios darbo paieškos svetainės, nes jose darbuotojų ieško vietos darbdaviai.

Portalų vadovas pataria bet kokiame amžiuje eiti koja kojon su savo specialybės naujovėmis ir rinkos tendencijomis.

Jūsų vardas:
sonata
esu 46 m. penkiu vaikuciu mama, susiradau darba per cvklaipeda.lt,labai dziaugiuosi ir patenkinta, nemanau kad darbdaviai kratosiu vyresnio amziaus darbuotoju, cia priklauso nuo pacio zmogaus pokalbio su darbdaviu ir motyvacijos.
...
buvo istorija tokia: atvykus įsidarbinti pagalbine darbuotoja Šultės kepykloje pažadėjo paskambinti, pokalbio metu paklausė koks amžius, tik išgirdo, kad per 40, vaptelėjo: mums jaunų reikia. ir viso gero.
o šnekinusioji technologė pati virš 50, nutukusi.
Egidijus
Gražiai parašytas straipsnis, bet neatitinka realios situacijos.
Prieš keletą metų susidūriau su paradoksine situacija. Man virš 40m. darbo praktiką: 10metų kriminalinė policija; 3 metai apsaugos darbuotojas (pamainos vadovas); 13 metų vadovaujantis darbas ( pavaldžių darbuotojų nuo 30 iki 120); baigti sveikatos ir darbų saugos specialisto kursai. Visa tai pamatęs darbdavys tiesiog užversdavo mano CV. Kalbantis dėl darbo atsakau į visus užduotus klausimus rodos ir įspūdis paliekamas, tačiau niekas nepasirinko. Buvo išsiusta virš 200 CV, apie 15 pokalbių telefonu ir teko padalyvauti pokalbiuose penkis kartus. Juokinga ir absurdiška.
Pavyko įsidarbinti į kelias vietas, bet tik padedant pažystamiems kurie turėjo garantuoti ir aš turėjau pažadėti, kad dirbsiu tyliai ramiau ir karjeros nesieksiu.
Šiuo metu pasirodo kliūtis įsidarbinti ne vien amžius, bet buvusios vadovaujančios pareigos.
Ingrida
Nesuprantu motyvo darbdavių, kurie ignoruoja vyresniojo amžiaus žmones. Man 49 metai, esu puikios formos ir sveikatos, vaikai užauginti,galiu ir noriu dirbti,bet su dviem aukštaisiais gavau du pasiūlymus: valytojos darbui ir virėjos padėjėjos. Absurdas ....
Komentatorius
Lietuvių darbdaviai daro labai didelę klaidą, nes ieškodami darbuotojų pirmenybę teikia amžiui. Esu matęs ne vieną atvejį, kai renkantis tarp kelių kandidatų, vyresnis buvo akivaizdžiai protingesnis, sumanesnis ir naudingesnis. Tačiau jo nepasirinko. Ar tikrai darbdaviai taip kažką laimi? Sustačius šalia du kandidatus, Lietuvoje visada laimės jaunesnis, nesvarbu kad bus tris kartus prastesnis. Darbdaviai, keistkite požiūrį, tada labiau jums seksis rasti tinkamų darbuotojų.
Alisa
graudu.bet tiesa.niekam nereikalingi vyresnio amziaus zmones.ziuri su pasaipa.kaip i dinozaura.Omes normalus zmones su dydele gyvenimo patirtim ir kaip visi norim valgit...
kristina
Lietuvoje kaip ir anksčiau, jei neturi gerų pažįstamų , darbo nerasi. Ypatingai kam apie 50 m. Graudu. Is tribūnos vienaip, o gyvenime kitaip.
Anonimas
Patarčiau siūlomo darbo skelbimus rašyti dviem stulpeliais, kad netrukdyti besidominančiųjų. Viename stulpelyje skelbimus, kuriuose ieškoma darbuotojų iki 40 metų, kitame - virš 40, nes laikas eikvojamas veltui visiems, kam virš 40
LT
Dauguma darbdaviu skundziasi,kad neranda tinkamu darbuotoju,taciau kai pasiziuri koki siulo atlygi uz darba tai net graudu darosi.
Ponas Petras
Viskas labai paprasta, mano įžvalgos ir asmeninė patirtis leidžia man daryti išvadas, kad dauguma lietuviško kapitalo įmonių vadovu paprasčiausiai bijo prisiimti protingesnį už save. Postsovietinis mąstymas, nepasitikėjimas savimi ir kitais, siaura pasaulėžiūra ir noras rasti nemąstančius robotukus, kurie už 500 ars ir tylės. Kai ateini ir kalbi tiesa niekas nepasiruošęs girdėti teisybės. Bet kai išsiverti į kokį sulietuvintą zombį, tai tavim domisi. Švietimo trukumas!!!
Anonimas
rašot bele rašyti.Nesusiduriat su realybe
LETA
Nesvarbu,kokia darbo patirti tu turi,visgi, metai daro savo....
Daiva
Na,mano vyras yra virš 47 m amžiaus,programuotojas.Tokio amžiaus jo nepriima jokia įmonė-tenka uždarbiauti namie.
Lina
Laba diena,
Man 42 m. Prieš porą mėnesių kelioms įstaigoms nusiuntus cv nedviprasmiškai buvo pasakyta, kad jie ieško jaunesnių.
Aušra
Labai gaila, bet visa tai tik gražūs žodžiai. Realybė visiškai kitokia. Visiškai nesvarbu, kokia darbo patirtis, kiek kalbų mokame, net ir jei tikrai atitinkame visus reikalavimus, Amžius turi tikrai didelę reikšmę. Žinoma, vyresni mažiau ieško darbo, nes pakeisti jį šansų nėra. Beje, ir siūlomas atlygis už darbą kartais būna tikrai keliantis šypseną.
Rašykite mums kilus klausimams.
Būsime labai dėkingi, jei pranešite mums apie pastebėtas
tinklapyje klaidas ar pageidaujamas funkcijas.
Teiraujuosi dėl:
Jūsų vardas:
El.pašto adresas:
Telefonas(nebūtina):
Klausimai, pageidavimai:
Prašome palaukti...